II. Uluslararası Girişimcilik Zirvesi'nde ÇOMÜ de Temsil Edildi

 

ABD ve Başbakanlık işbirliği ile organize edilerek ABD Başkan Yardımcısı Joe Bıden, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ABD Dış İşleri Bakanlığı Küresel Gençlik Sorunları Özel Danışmanı Ranon Farrow, TAV Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sani Şener, TURKCELL Genel Müdürü Sürayya Ciliv, INTEGO Genel Müdürü Murat Talu, EDEAVOR Türkiye Genel Müdürü Didem Altop, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Melek Pulatkonak, SYNOPSIS Başkanı Selçuk Kiper, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Dinler gibi önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı, II. Uluslararası Girişimcilik Zirvesi İstanbul 2011 Genç Girişimcilik Yarışması?nda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi de temsil edildi.

2-6 Aralık 2011 tarihlerinde Harbiye Kongre Merkezinde gerçekleştirilen II. Uluslararası Girişimcilik Zirvesi İstanbul 2011 Genç Girişimcilik Yarışmasında ÇOMÜ'yü İşletme Anabilim Dalı Doktora Öğrencisi Ergül Söylemezoğlu'nun koordinatörlüğünde ÇOMÜ Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Lider Öğrenciler Topluluğu'na üye Nuri Şahin, Öznur Bolat, Melek Küçük adlı öğrenciler Meyve Special adlı sanal şirket projeleriyle katılarak  temsil etti.

Yetkililer konuyla ilgili şunları söyledi: "Eş zamanlı gerçekleştirilen bu fuar ve eğitim programına 10 yabancı ülkeden gelen üniversite öğrencileri ile birlikte ülkemizden katılım sağlamak için üniversitemiz dışında Boğaziçi Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Şehir Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Marmara Üniversitesi öğrencileri de elemeleri geçerek seçilmiştir".

Genç Girişimciler Zirvesi fuar açılışını yapan Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Suat Kılıç ve diğer önemli isimlere projelerini birebir sunan öğrenciler, ÇOMÜ Rektörlüğü ve ABD Büyükelçiliğine bu gibi platformlarda projelerini sunma fırsatı verdikleri için teşekkür ettiklerini belirttiler.

Kategori: Girişimcilik
|
Gösterim: 4787
Yayın Tarihi

Bu sitenin altyapısı ve tasarımı, yönetilebilir web projelerini en iyi yorumlayan sanatçılar tarafından hazırlanmıştır.

Sizde kendinize ait böyle güzel bir internet sitesi istiyorsanız, benimle irtibata geçebilirsiniz.

© 2017 - Muhammed Enes AYDÜZ - Joomla! Profesyoneli

Joomla! Ekip