V. Yönetici Günleri Etkinlikleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin ilk öğrenci topluluğu özelliğini taşıyan Yönetici Topluluğu'nun bu yıl 5.sini düzenlediği "Yönetici Günleri" 16 Aralık 2011 günü 12:45'de başladı, 17 Aralık 2011 Cumartesi saat 19:00'da son buldu.

Yönetici Topluluğu'nun organize ettiği "V. Yönetici Günleri" yoğun bir katılımcı sayısıyla dikkat çekti. Fakültemizde bulunan Didem Yaman Amfisinde düzenlenen ve salonun tamamının dolu olduğu gözlemlenen etkinliğe fakültemiz öğrencileri dışında çevre ilçelerden gelen öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi. (Bandırma, Sivas, Edirne, Konya, İstanbul, Eskişehir, Çan, Bayramiç) 16 Aralık Cuma ve 17 Aralık Cumartesi günleri düzenlenen topluluğa 6 konuşmacı katıldı. Her konuşmacı için 1 oturum toplamda 6 oturum şeklinde konferanslar verildi.

Konferansın ilk günü olan Cuma günü ilk olarak "Secretcv.com" Eğitim Danışmanı Erim Hısım katılımcılara "Nool'cek Benim Geleceğim" adlı sunumuyla faydalı ve keyifli dakikalar sundu. Konuşmalarında verdiği faydalı bilgileri sorular sorarak ve espri yaparak keyifli hâle dönüştüren Sn. Hısım, katılımcıların ilgi odağı oldu.

İlk günün ikinci konuğu "Kariyer.net" Müşteri Yönetimi ve Pazarlama Direktörü Zeynep Oran Çakıroğlu idi. Çakıroğlu, katılımcılara "Kariyerinize İlk Adımları Atarken" adlı sunumu ile iş hayatına ilk adımı atarken yapılması ve yapılmaması gerekenleri anlattı. Etkili mülakat teknikleri ve Cv oluşturma yöntemleri hakkında bilgiler aktardı.

İlk günün üçüncü ve son konuğu ise "Albayrak Holding" Genel Müdürü Bülent Demir idi. Demir Albayrak Holding'i katılımcılara kısaca tanıttıktan sonra "Uluslarası Ticaret ve Lojistik" hakkında bilgiler sundu. Ayrıca Bülent Demir'in geldiğini haber alan Biga Kaymakamı Fatih Genel de son oturuma katıldı. Sn. Genel, Bülent Demir'den Albayrak Holding'in Biga'ya yatırımlarını beklediklerini iletti. Demir ise esprili bir dille "Biraz önce Sayın Kaymakamımızın Kayseri Pınarbaşı'lı yani hemşerim olduğunu öğrendim. Bu yüzden isteğini geri çeviremeyeceğim. Biga'da ciddi araştırmalar ve incelemeler yapıyoruz. Biga çok önemli bir merkez olabilir." şeklinde konuştu.

Konferansın ikinci günü olan Cumartesi günü ilk olarak "Kerevitaş" firmasının Genel Müdürü Ergün Akkaya "Zirveye Giden Yolda Süperfresh" adlı sunumunu gerçekleştirdi.. Akkaya konferansında "Superfresh" markasının yükselişi ve zirve yönetimi hakkında bilgiler verdi.

İkinci günün ikinci konuğu ise "Arzum Küçük Elektrikli Ev Aletleri" İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemleri Direktörü Ufuk Mahir'di. Mahir katılımcılara ilk olarak Arzum firması ile ilgili bilgiler verdi. Ardından "Genç Liderin Ayak İzleri" adlı sunumu ile gençlerin yönetime gidebilmesindeki ayrıntılardan ve insan kaynaklarındaki püf noktalardan bahsetti.

İkinci günün ve konferansın son konuşmacısı ise "Deulcom" firmasının kurucusu ve "Otobüsten İndim BMW'ye Bindim" adlı kitabın yazarı Baybars Altuntaş idi. Altuntaş, katılımcılara üniversite yıllarında başladığı ve onu bugünlere getiren girişimciliği ve yapmış olduğu girişimlerden sonra Obama ile görüşmeye kadar uzanan yolu anlattı.

Konferansın sonunda ise Baybars Altuntaş kendi kitabı olan "Otobüsten İndim BMW'ye Bindim" in imza gününü düzenledi.

"Albayrak Holding" Genel Müdürü Bülent Demir'e Biga Kaymakamı Fatih Genel Çiçeğini takdim etti. Diğer konuşmacıların çiçeklerini ise Yönetici Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ulukan konuşmacılara takdim etti.

kaynak: ÇOMÜ BİİBF

Kategori: Girişimcilik
|
Gösterim: 3580
Yayın Tarihi

Bu sitenin altyapısı ve tasarımı, yönetilebilir web projelerini en iyi yorumlayan sanatçılar tarafından hazırlanmıştır.

Sizde kendinize ait böyle güzel bir internet sitesi istiyorsanız, benimle irtibata geçebilirsiniz.

© 2017 - Muhammed Enes AYDÜZ - Joomla! Profesyoneli

Joomla! Ekip