Joomla! > Türkiye > İstanbul > Buluşma

10 Haziran 2012 Pazar günü İstanbul'da Joomla! Buluşması vardı. 100'den fazla kişinin kayıt yaptırdığı ve yaklaşık 70 kişinin katılımda bulunduğu buluşmamız Hayat Vakfında gerçekleştirildi. Güzel bir pazar sabahında saatin 9 olmasıyla birlikte katılımcılar gelmeye başladılar ve oturumların başlangıç saati olan 12'ye kadar çay, kahvaltı, sohbet ve tanışma faslıyla ilk 2 saatlerini keyifle geçirdiler. İlk konuşmacımız Joomlabilgi.org sitesi yöneticisi Enes Ertuğrul'du. Framework kullanarak joomlada tema yapma konusunda önemli bilgiler paylaştı. Katılımcıların tamamının pür dikkat Enes Ertuğrul'u dinlemesi, konu seçiminin ne kadar doğru olduğunun adeta göstergesiydi. Sinevizyona yansıtılan bir çekiliş arayüzü ile hediyelerin bir kısmı katılımcılara dağıtıldı. Toplu fotoğraf çekimi için kısa bir ara verildi ve yaklaşık 70 katılımcı tek fotoğraf karesine girmekte zorlandı. Katılımcı sayısının çok olmasından ötürü hem yer seçimi, hemde fotoğraf çekimi için 10 dakika harcamak zorunda kaldık fakat bu dostluğu pekiştiren çok güzel toplu bir fotoğraf ortaya çıktı. Ardından Joomla İstanbul Sohbetleri 8'in ana sponsoru Joomace firmasının sahibi Engin YILMAZ'ın e-ticaret, seo diğer önemli ürünleriyle alakalı tanıtım konuşmasını dinleyen katılımcılar firmanın ürünleri hakkında bilgi sahibi oldular. 

Aytuğ AKAR'ın Joomla! 2.5 sunumu yapması ve bazı yeni özelliklerinden bahsetmesiyle devam eden program Konya'dan buluşmaya katılan Doğukan ELMA'nın sürpriz sunumuyla devam etti. Doğukan sunumunda Joomla ile .NET'in bir arada kullanılarak geliştirdiği sistemi anlattı ve joomla ile neler yapılabileceği konusunda katılımcıların ufkunu genişletti. 

Program kalan hediyelerin dağıtılmasıyla devam etti ve günün son oturumunda M.Enes AYDÜZ, sıfırdan joomla tema yapımı konusunda söz aldı. Joomla tema yapımı konusunun yine ne kadar doğru bir konu seçimi olduğu, katılımcılar saat 17'e kadar aynı oranda katılımlarını devam ettirmesiyle anlaşıldı. M.Enes sunumunun ardından katılımcıların sorularını yanıtladı. Saatin 18.00 olmasıyla birlikte tüm oturumlar tamamlandı ve katılımcılarla, konuşmacıların birbirilerine teşekkür etmesinin ardından bu güzel günü sonlandırdılar.

Bu güzel güne sponsor olan Joomace firmasına, organizasyonun çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren Joomace ekibine, konuşmacı olarak bilgilerini paylaşan Enes ERTUĞRULAytuğ AKARM.Enes AYDÜZ'e, hediye sponsoru olan Joomlart, Gavick, HWD, Joomlatema.net, Jomsocial, Eset ve JoomlaEkip'e, yer sponsoru olan Joomlatema.net sitesinin sahibi Ali Murat YILMAZ'a ve bu günün güzel olmasında en önemli katkıyı sağlayan tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Konuyla ilgili yorum ve önerilerinizi forum üzerinden, facebook üzerinden yada sayfanın altındaki yorum alanının iletebilirsiniz.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMINA https://www.facebook.com/JoomlaPortali ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

Hediye çekilişini gerçekleştirirken, mavi tişörtlü olan benim.

joomla istanbul
joomla istanbul

joomla istanbul

joomla istanbul

joomla istanbul

joomla istanbul

joomla istanbul

joomla istanbul

 

joomla istanbul

 
Kategori: Joomla!
|
Gösterim: 2968
Yayın Tarihi

Bu sitenin altyapısı ve tasarımı, yönetilebilir web projelerini en iyi yorumlayan sanatçılar tarafından hazırlanmıştır.

Sizde kendinize ait böyle güzel bir internet sitesi istiyorsanız, benimle irtibata geçebilirsiniz.

© 2017 - Muhammed Enes AYDÜZ - Joomla! Profesyoneli

Joomla! Ekip