Joomla'nın en yeni sürümü piyasaya çıkmaya hazırlanıyor

joomla 3.7

Joomla kullananlar merakla bu yeni sürümü bekliyor. Çünkü bu yepyeni sürümde özel alanlar, çok dilli siteler için gelişmiş ilişki yöneticisi ve geliştirilmiş bir iş akışı gibi fantastik yeni özellikler de dahil olmak üzere 700'den fazla iyileştirme yapılmış duruma. Joomla! 3.7 çok yakında çıkıyor.

 

İşte Joomla! Içerisindeki bazı önemli yeni özellikler:

Özel Alanlar - Makaleler, kullanıcılar ve kişilerinizde metin alanları, seçimler ve 13 alan türü de dahil olmak üzere toplam 16 ek alan kullanabilirsiniz.


Çok Dilli İlişki Arayüzü - Farklı dillerdeki içeriğinizi tek bir bileşen arabirimden kolayca tercüme edebileceksiniz.


Geliştirilmiş İş Akışı - Kategori, makale ve menü öğelerini menü yöneticisi içerisinden tek adımda oluşturabileceksiniz.


Admin Paneli Menü Yöneticisi - Yönetici menülerini ön yüz menüleri gibi yönetebilir, her bir kullanıcı grubunu için farklı bir yapılandırma oluşturabilirsiniz.


TinyMCE ile daha fazlasını yapın - Menü bağlantılarını ve kişileri kolayca eklemek için yeni düğmeler ve bazı ek geliştirmeler eklenmiş.


Kolay Eklenti Bakımı - Yöneticilerin yanlışlıkla eklentileri kaldırmalarını önlemeye yarıyor.


Kullanıcı Deneyimi - Fark yaratan küçük değişiklikler yapılmış. Genel ayarlarınızı görüntüleme, daha düz bir arka plan şablonu ve uygulamalar arasında oturum paylaşma imkanı sayesinde Kullanıcı Deneyimi geliştirilmiş.

 

Sitemi Joomla! 3.7'ye geçirmem ne kadar zor?

Joomla! 3.7'ye geçiş süreci, önceki 3.x sürümlerinde olduğu gibi yönetici panelinden tık tıkla yapılabilecek bir güncelleme olacaktır. Tabi öncelikle sitenizi Joomla! 3.6.5 sürümüne güncellemelisiniz.

Joomla! 3.6.5 güvenlik nedeniyle çıkartılmış bir sürümdü ve siteniz daha eski bir sürümdeyse risk altındadır.

Yükseltme işlemini yapmadan önce üçüncü parti eklentilerini de güncellemek ve sitenizin tam bir yedeğini almanız bir problem anında geri dönüş yapabilmeniz için önemlidir.

Joomla 3.x sürümüne geçiş yapmadan önce barındırma şirketiniz ile irtibata geçmeli ve Joomla! 3.x sürümlerine uygunluğunu sormalısınız. Sitenize önemli bir hız artışı getireceğinden PHP 7 veya 7.1'e yükseltmenizi öneririz. 

 

Kategori: Joomla!
|
Gösterim: 1421
Yayın Tarihi

Bu sitenin altyapısı ve tasarımı, yönetilebilir web projelerini en iyi yorumlayan sanatçılar tarafından hazırlanmıştır.

Sizde kendinize ait böyle güzel bir internet sitesi istiyorsanız, benimle irtibata geçebilirsiniz.

© 2017 - Muhammed Enes AYDÜZ - Joomla! Profesyoneli

Joomla! Ekip