Googlebot ? üzerindeki CSS ve JS dosyalarına erişemiyor

28 Temmuz 2015 itibariyle Google Webmaster Tools'a kayıtlı olan sitelere aşağıdaki şekilde bir mail gönderdi. Bu mailin amacı google örümceklerinin websitenizdeki tüm dosyalara erişme isteğinin olmasıyla ilgili.

Fakat bundan önce içerik ve resimler harici tüm dosyaları robots.txt tarafından yasaklamıştık.. Yeni gelen bu uyarıyla birlikte sitede kullandığımız temaya ait js ve css dosyalarına robots.txt dosyasında allow izni vermemiz gerektiğini öğrenmiş oluyoruz. Bakalım bu değişiklikler arama sonuçlarında nasıl bir değişikliğe yol açacak. Bu uyarıyı dikkate almayanlar nasıl bir yaptırımla karşılacak zamanla göreceğiz.

 

Gelen mail tam olarak bu şekilde:

Googlebot ?? üzerindeki CSS ve JS dosyalarına erişemiyor

Alıcı: ??? web sitesinin yöneticisi,

Google sistemleri, yakın zamanda ana sayfanızla ilgili, algoritmalarımızın içeriğinizi oluşturma ve dizine ekleme başarısını etkileyecek bir sorun tespit etti. Daha ayrıntılı ifadeyle, Googlebot, robots.txt dosyanızdaki kısıtlamalardan dolayı JavaScript ve/veya CSS dosyalarınıza erişemiyor. Bu dosyalar, Google'ın, web sitenizin düzgün şekilde çalıştığını bilmesine yardımcı olduğundan, bu öğelere erişimin engellenmesi, sıralamanın gerektiği gibi olmamasına yol açacaktır.

 

 

Kategori: Teknoloji
|
Gösterim: 2443
Yayın Tarihi

Bu sitenin altyapısı ve tasarımı, yönetilebilir web projelerini en iyi yorumlayan sanatçılar tarafından hazırlanmıştır.

Sizde kendinize ait böyle güzel bir internet sitesi istiyorsanız, benimle irtibata geçebilirsiniz.

© 2017 - Muhammed Enes AYDÜZ - Joomla! Profesyoneli

Joomla! Ekip